מאמרים

א.א.ח פלסט בע״מ - מייצרת צנרת פוליאתילן (HDPE) . לחברה מכונות ייצור חדשות (2019) הפועלות בטכנולוגיות המתקדמת בעולם הכוללת מחשוב ובקרה תוצרת גרמניה המספקת בקרה ושליטה של כל תהליך הייצור תוך שמירה על דיוק מקסימלי בהתאם להוראות והנחיות התקן ISO 4427.

שימושים נפוצים בתעשייה בישראל למוצרים מקומיים מובילים – מיכלי מים גדולים, צינורות פיברגלס, סבכה לדריכה והליכה, סולמות פיברגלס ומאצרות מפלסטיק. 

פיברגלס ידוע גם בשמו הלועזי Fiberglass  (בעברית: "זכוכית סיבית" או "סיבי זכוכית")

הוא פולימר מחוזק בסיבי זכוכית דקים.

פיברגלס הוא חומר קל וחזק המשמש למוצרים רבים כגון :חלקי מטוסים, סירות, מכוניות, אמבטיות, צינורות , בורות ספיגה, מיכלי מים, כיסוי אנטנות , ראדומים, קסדות, גלשנים, מתקני משחק לילדים, ארונות חשמל ומתקנים רבים נוספים.

כוחה ביחס למשקל טובים יותר ממתכות רבות. ואפשר לעצב אותו בקלות.

צינורות פלסטיק איכותיים לתעשייה

צינורות פלסטיק מספקים לתעשיינים אפשרות לעבודה בתנאים הכרחיים של עמידות, גמישות בתנאי השימוש, ובטיחות לאורך זמן. מיטב החברות המתקדמות בשוק העוסקות למשל בתחומים של ביולוגיה, כימיה ותרופות, מזון, ביטחון, חקלאות או שפכים וניקוז ....

ייתרונות רבים למבנים ניידים

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי לבחור דווקא במבנה יביל ולא במבנה קבע. פתחנו ואמרנו כי מבנים ניידים ניתנים להצבה כמעט בכל מקום, בעזרת שינוע יחסית פשוט (חפשו חברה בעלת מומחיות בתחום של הובלת מבנים ניידים כדי להבטיח הובלה בטוחה והגעה קלה ליעד).

בכדי לתכנן מפעלים ומרחבים תעשייתיים בצורה מיטבית, יש לתכנן היטב את השימוש בפיברגלס, בין אם עבור מיכלי פיברגלס ובין אם עבור כל מטרה אחרת. מדובר בחומר שמשדרג ומייעל משמעותית את העבודה התעשייתית.

מיכל המיוצר בשיטת הליפוף, מיוצר על תבנית חמה כאשר החומר יוצא מהאקסטרודר בטמפ' התכה.

שיטת ייצור זו היא שיטת הייצור של חב' א.א.ח. פלסט אשר פועלת על פי ידע וטכנולוגיה גרמני. שיטה זו מוכחת כבר מעל 30 שנים.

הייצור מתבצע ללא מגע יד אדם, המיכל מלופף על תבנית חמה לפי עובי ושכבות שהתקן הגרמני DVC מקנה לנו.

המיכל, לאחר שלב הקירור, נישאר עגול כפי שיוצר (הומוגני) ללא תפרים.

עמידות להשפעות הנגרמות ע"י חומרים כימים ותרכובות

עמידות של שני החומרים, הן פוליפרופילן ופוליאתילן, היא דומה ברוב המקרים

פוליאתילן עמיד בחומרים מחמצנים יותר מאשר פוליפרופילן

הנתונים הבאים לגבי סוגים מיוחדים של כימיקלים ותרכובות משמשים למידע בלבד. את האתימות של החומר בו משתמשים יש להעריך באופן נפרד בהתבסס על ידיעת מספר גורמים (טמפרטורה, ריכוז וכו') המשפיעות על החומר האמור

משתמשים בפוליפרופילן לייצור צנרת גם כשנדרשת שמירת הניקיון הכימי בשל העמידות הגבוהה לקורוזיה ומשום שאין דליפת חומר זר וגם כשנדרשת עמידות מכנית (למשל לקפיאה וחבטה) בזכות חוזק והקשיחות. יתרון נוסף לצנרת פוליפרופילן הוא האפשרות לחיבור חלקים בחום ולא באמצעות הדבקה. כיוון שפוליפרופילן עמיד לחום של אוטוקלב נפוץ השימוש בו ליישומים מעבדתיים ורפואיים. כלי מטבח מפוליפרופילן ניתנים לשטיפה במדיח כלים ואינם ניתכים גם בתהליכים עשייתיים של מילוי בחום.

פוליפרופילן ופוליאתילן הינם פולימרים עמידים לממיסים ולכימיקלים קשים ואגרסיבים. ​​

ניתן לראות את התמודדות הפולימרים אל מול חומרים וכימיקלים השונים בטבלה הבאה.

Please reload