סקרברים – מה זה ? וכיצד הם פועלים?

סקרברים  או בשמם הלועזי "Scrubbers" הינם מתקני תהליך לטיפול בזיהום אוויר, הפרדה כימית וטיפול בחומרים, טיפול בגזים ובסוגים שונים של כימיקלים. העיצוב הבסיסי של היחידה מעביר את זרימת הגז כלפי מעלה דרך מצע ארוז בעוד שנוזל הקרצוף זורם כלפי מטה על ידי כוח המשיכה על האריזה. שיטה זו מתאימה היטב לספיגת גזים. בנוסף ליישומי זיהום אוויר, ניתן להתאים אותו גם לצרכי התהליך. המרכיבים הפנימיים של הסקרבר מורכבים מלוח תמיכה לאריזה, מצע אריזה, מפיץ נוזלים ומסיר ערפל. המגדל יכול להיות מתוכנן לפעולה חד פעמית, או למחזור הנוזל, בהתאם לתנאי התהליך.

יעילות: ניתן לעצב את המצע ארוז בזרם נגדי כך שיגיע ליעילות גבוהה כמעט ככל הנדרש. בהתבסס על נתוני בדיקות מעבדה ותוצאות מהתקנות בשטח, מהנדסי התהליך יכולים לבחור את סוג האריזה, נוזל הקרצוף וגודל המגדל המתאימים ביותר לצרכים הספציפיים. מאחר ויחידות אלו מתוכננות בהתאמה אישית לכל יישום, אופטימיזציה של העיצוב הכולל מביאה למוצר חסכוני בביצועים הנדרשים.

סוג האריזה: המפתח לעיצוב ולתכנון נכון של הסקרברים הוא סוג האריזה, האריזה הוא החלק האחראי על ספיגת הגז. סוג האריזה המתאימה ביותר לכל יישום תקבע בהתאם לטמפרטורה, לחץ, ריכוז הגז ודרישות היעילות. ניתנת בחינה מדוקדקת של החלופות השונות לפני בחירת האריזה לכל יישום.

חומרי בנייה: סקרברים נבנים בחומרי בנייה שונים. חומרי המבנה עשויים לרוב מפלסטיק מחוזק בפיברגלס FRP, נירוסטה, מפוליפרופילן או פוליאתילן בהתאם לדרישות התהליך ולחומר המאוחסן בו.

עיצובים חלופיים: את הסקרברים מתכננים ומייצרים בהתאמה לביצועים ולתפוקות הכי טובות. מדי פעם, מגבלות שטח או מגבלות עיצוב דורשות שימוש בזרימה צולבת או זרימה משותפת. יחידות עבור יישומים כאלה תוכננו ויחידות מותאמות אישית יתוכננו לצרכים.

 

 

 

שיטות נפוצות בהתקנת מערכות צנרת HDPE המשך קריאה
פוליאתילן ופוליפרופילן – חומרים ידידותיים לסביבה המשך קריאה
יתרונות צינורות מחורצים/מחוררים HDPE המשך קריאה
רוצים לדבר איתנו?..
Scan the code