מהם היתרונות של צינור HDPE?

לצינור ה-HDPE יש היסטוריה של 60 שנה, והוא הושפע לחיוב מההתפתחויות הטכנולוגיות שעבר עד היום, כשהפך לאחד מסוגי הצינורות המועדפים.

צינור HDPE שומר על התכונות הכלליות של הנוזלים העוברים דרכו. ניתן להשתמש בו בקלות במערכות מי שתיה, מכיוון שיש לו עמידות גבוהה לחומרים כימיים שונים. נוח ופשוט להניחו בקרקעות משופעות, והוא מקבל את צורת השיפוע עקב גמישותו.

בזכות גמישותו הרבה הוא מתאים ביותר לשימוש באזורים בעלי תנועה סיסמית גבוהה. הוא יכול להתאים את עצמו לכיוון תנועת הקרקע ואינו נשבר. שיטות הריתוך והחיבור הן פשוטות מאד. עקב משקלו, קל וזול להובילו אותו.

מה יש להביא בחשבון בעת אחסון צינור HDPE?

יש מספר נקודות חשובות שצריך להביא בחשבון כאשר מאחסנים צינור HDPE בתום הייצור.

  • יש למנוע אי סדר, והגובה המומלץ הוא 1 מטר.
  • הסידור המומלץ לצינורות מגולגלים הוא בשכיבה. חשוב שלא להפר את איזון הגלילים הנלקחים כל אחד בנפרד מהממגורה.
  • צינורות ישרים יש לסדר באופן אופקי בשורה, ואין להעמידם בזווית בין השורה התחתונה והעליונה. יש למנוע את החלקת הצינורות באמצעות תמיכות צד.

סידור הצינורות בערמות

  • יש לאחסן את הצינורות במישור אופקי, הרחק מחפצים חדים.
  • אביזרי פוליאתילן יש לאחסן באריזה סגורה.
  • יש למנוע מגע של צינורות ואביזרים מפוליאתילן עם מי ביוב, לכלוך ואדמה.

מה יש להביא בחשבון בהובלת צינורות HDPE?

צינורות פוליאתילן הנשמרים בטמפרטורה של 0 מעלות ומטה נעשים חלשים יותר ועמידים פחות למכות. מסיבה זו, אין להפיל צינורות, לגרור אותם על הקרקע במהירות או לחשוף אותם לחבטות.

כאשר חותכים צינורות פוליאתילן במסור ידני, יש לספק תמיכה משני הצדדים. אם הדבר נעשה בטמפרטורה של 0 מעלות ומטה, הם עלולים להישבר או להתקפל. בעת הובלת צינורות פוליאתילן, על רכב ההובלה להיות במלוא אורך הצינור, ואין לאפשר לצינור לבלוט אל מחוץ לרכב.

לאחר השלמת ההובלה, אין להשתמש בחבל או שרשרת בעת הפריקה מהרכב. אין להשליך לקרקע את הצינורות והאביזרים. ממומלץ להשתמש במנוף או מלגזה לצורך הורדתם.

שיטות נפוצות בהתקנת מערכות צנרת HDPE המשך קריאה
פוליאתילן ופוליפרופילן – חומרים ידידותיים לסביבה המשך קריאה
יתרונות צינורות מחורצים/מחוררים HDPE המשך קריאה
רוצים לדבר איתנו?..
Scan the code